piątek, 7 czerwca 2013

Co to e-learning?

Proces zdalnej edukacji (ang. E-learning) to proces nauczania za pomocą komputerów oraz sieci Internet. Umożliwia ukończenie kursów i szkoleń, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.
Narzędziem zdalnej edukacji jest platforma zdalnej edukacji (ang. Learning Management System). Za jej pośrednictwem organizatorzy szkoleń udostępniają szkolącym treści dydaktyczne.
Każdy uczestnik szkolenia i kursu otrzymuje indywidualny
identyfikator i hasło, za pomocą których loguje się na platformie i może korzystać z opublikowanych treści szkoleniowych. Może rozpoczynać nowe szkolenia lub przeglądać już zakończone nieustannie podnosząc tym samym wiedzę.
Platforma zdalnej edukacji jest kluczowym elementem prowadzenia kursów i szkoleń na odległość. Ponieważ posiada mechanizmy umożliwiające śledzenie postępów w nauce pojedynczych uczestników, umożliwia bezpośredni kontakt szkolonych z opiekunami dydaktycznymi za pomocą czatu, forów dyskusyjnych lub poczty elektronicznej.
Analizując postępy w nauce każdego ze szkolonych, opiekunowie dydaktyczni mogą podejmować środki zaradcze w przypadku kiedy uczestnik szkolenia ma problem z opanowaniem fragmentu materiału.
Rozwiązania Platformy umożliwiają naukę praktycznie w każdym miejscu o każdej porze. Uczestnicy szkolenia mogą dostosowywać rozkład zajęć do własnych wymagań i posiadanego wolnego czasu. Rozpoczętą lekcję można zakończyć w jej trakcie i kontynuować w dowolnym momencie. Tymi właściwościami E-Learning zdobył zwolenników na całym świecie i otwiera nową erę nauki.
Można sobie łatwo wyobrazić jakie możliwości daje to osobą które z pewnych względów nie mogą o własnych siłach ukończyć standardowego trybu nauczania.

Przydatne linki:
http://www.nbportal.pl
http://www.netakademia.pl/
http://www.e-sgh.pl/kursy.php

9 komentarzy:

 1. Witam,
  Chciałbym Pana ( jako twórcę tego bloga ) oraz Pana gości zaprosić na portal blogbook.pl, który jest pierwszym w sieci serwisem zbierającym w jednym miejscu blogi i posty.

  Mam nadzieję, że i Pana blog dołączy do tego grona, a Panu pozwoli zwiększyć rozpoznawalność oraz oglądalność Pana wpisów.

  Serdecznie zapraszam i wierzę, że już niedługo przeczytam Pana posty na blogbook.pl.

  Co zyskuje Pan na dodaniu swojego bloga ?
  1) Pana blog i posty mają więcej linków bezpośrednich, a więc pozycjonowanie google,
  2) wszystkie posty i blogi są otwierane bezpośrednio na stronie domowej, a więc statystyki,
  3) dostęp do szerszego grona czytelników zainteresowanych Pana kategorią bloga, a czytających akurat inny blog

  Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań lub wątpliwości

  Michał Ludczyński ( twórca portalu )

  www.blogbook.pl


  PS.
  Nie musi Pan dodawać postów na blogbook.pl.
  Dzieje się to automatycznie po dodaniu Pana bloga na stronę.
  PS2.
  Projekt jest całkowicie prywatny i darmowy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis, pozwól, że Cię dodam u siebie: http://blogiopieknychwnetrzach.blogspot.com/ Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkolenia są bardzo ważne. To właśnie dzięki jednemu z takich szkoleń zdałam sobie sprawę, że warto zacząć inwestować w siebie. Założyłam spółkę przez spolka.org i teraz zarabiam przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie warto pogłębiać swoją wiedzę, tym bardziej jeśli posiadamy dobre stanowisko czy prowadzimy swoją działalność gospodarczą. A dzisiaj nie ma z tym problemu, ponieważ szkolenia w niemal każdej branży organizowane są na każdym kroku. pozdrawiam Karol z Banki24 Blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pogłębienia wiedzy finansowej nadaje się idealnie SalvusMoney Blog który ma wiele interesujących wpisów które zaciekawią każdego ekonomistę, szczególnie tego początkującego. Sam kiedy zaczynałem przygodę, korzystałem w głównej mierze właśnie z tego :)

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trudnosci w radzeniu sobie z wydatkami i projektami?

  Jestesmy gotowi pomoc ci w tych trudnych czasach.

  Skontaktuj sie z nami prywatnie, aby uzyskac wiecej informacji.

  E-mail: area.of.finance13@gmail.com

  Whatsapp: +33756841623

  OdpowiedzUsuń
 7. Wykorzystując nowoczesne systemy nauczania można się nauczyć w ciągu kilku miesięcy programowania. I to startując od zera.

  OdpowiedzUsuń