piątek, 7 czerwca 2013

Co to e-learning?

Proces zdalnej edukacji (ang. E-learning) to proces nauczania za pomocą komputerów oraz sieci Internet. Umożliwia ukończenie kursów i szkoleń, a nawet studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.
Narzędziem zdalnej edukacji jest platforma zdalnej edukacji (ang. Learning Management System). Za jej pośrednictwem organizatorzy szkoleń udostępniają szkolącym treści dydaktyczne.
Każdy uczestnik szkolenia i kursu otrzymuje indywidualny
identyfikator i hasło, za pomocą których loguje się na platformie i może korzystać z opublikowanych treści szkoleniowych. Może rozpoczynać nowe szkolenia lub przeglądać już zakończone nieustannie podnosząc tym samym wiedzę.
Platforma zdalnej edukacji jest kluczowym elementem prowadzenia kursów i szkoleń na odległość. Ponieważ posiada mechanizmy umożliwiające śledzenie postępów w nauce pojedynczych uczestników, umożliwia bezpośredni kontakt szkolonych z opiekunami dydaktycznymi za pomocą czatu, forów dyskusyjnych lub poczty elektronicznej.
Analizując postępy w nauce każdego ze szkolonych, opiekunowie dydaktyczni mogą podejmować środki zaradcze w przypadku kiedy uczestnik szkolenia ma problem z opanowaniem fragmentu materiału.
Rozwiązania Platformy umożliwiają naukę praktycznie w każdym miejscu o każdej porze. Uczestnicy szkolenia mogą dostosowywać rozkład zajęć do własnych wymagań i posiadanego wolnego czasu. Rozpoczętą lekcję można zakończyć w jej trakcie i kontynuować w dowolnym momencie. Tymi właściwościami E-Learning zdobył zwolenników na całym świecie i otwiera nową erę nauki.
Można sobie łatwo wyobrazić jakie możliwości daje to osobą które z pewnych względów nie mogą o własnych siłach ukończyć standardowego trybu nauczania.

Przydatne linki:
http://www.nbportal.pl
http://www.netakademia.pl/
http://www.e-sgh.pl/kursy.php

6 komentarzy:

 1. Witam,
  Chciałbym Pana ( jako twórcę tego bloga ) oraz Pana gości zaprosić na portal blogbook.pl, który jest pierwszym w sieci serwisem zbierającym w jednym miejscu blogi i posty.

  Mam nadzieję, że i Pana blog dołączy do tego grona, a Panu pozwoli zwiększyć rozpoznawalność oraz oglądalność Pana wpisów.

  Serdecznie zapraszam i wierzę, że już niedługo przeczytam Pana posty na blogbook.pl.

  Co zyskuje Pan na dodaniu swojego bloga ?
  1) Pana blog i posty mają więcej linków bezpośrednich, a więc pozycjonowanie google,
  2) wszystkie posty i blogi są otwierane bezpośrednio na stronie domowej, a więc statystyki,
  3) dostęp do szerszego grona czytelników zainteresowanych Pana kategorią bloga, a czytających akurat inny blog

  Pozdrawiam i pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań lub wątpliwości

  Michał Ludczyński ( twórca portalu )

  www.blogbook.pl


  PS.
  Nie musi Pan dodawać postów na blogbook.pl.
  Dzieje się to automatycznie po dodaniu Pana bloga na stronę.
  PS2.
  Projekt jest całkowicie prywatny i darmowy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis, pozwól, że Cię dodam u siebie: http://blogiopieknychwnetrzach.blogspot.com/ Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkolenia są bardzo ważne. To właśnie dzięki jednemu z takich szkoleń zdałam sobie sprawę, że warto zacząć inwestować w siebie. Założyłam spółkę przez spolka.org i teraz zarabiam przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie warto pogłębiać swoją wiedzę, tym bardziej jeśli posiadamy dobre stanowisko czy prowadzimy swoją działalność gospodarczą. A dzisiaj nie ma z tym problemu, ponieważ szkolenia w niemal każdej branży organizowane są na każdym kroku. pozdrawiam Karol z Banki24 Blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy wpis, jednak inaczej przyswajamy wiedzę w domu sami a inaczej w szkole, jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Tom

  OdpowiedzUsuń